Strony Akademii Morskiej w Gdyni mogą korzystać z plików cookies. Możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce.

Dla
Kandydatów

Polsko-Niemieckie Studenckie Seminarium Naukowe

 

 

Polsko-Niemieckie Studenckie Seminarium Naukowe

plakat_seminarium_2017

W dniach od 7 do 12 maja 2017 roku, w Akademii Morskiej w Gdyni odbędzie się XIV edycja polsko-niemieckiego studenckiego seminarium naukowego "MANAGING CULTURAL DIVERISTY IN EUROPE", organizowanego przez Akademię Morską w Gdyni oraz Hochschule Bremerhaven.

Seminarium trwa łącznie 2 tygodnie: w pierwszym tygodniu gościmy studentów z Hochschule Bremerhaven w Akademii Morskiej w Gdyni, a następnie (w dniach od 28 maja do 3 czerwca 2017 roku) studenci AMG udają się do Hochschule Bremerhaven, gdzie kontynuują zajęcia wspólnie z niemieckimi studentami.

Program seminarium obejmuje wykłady w języku angielskim realizowane przez wykładowców obu uczelni, spotkania z władzami uczelni i przedstawicielami organizacji studenckich, a także wizyty w polskich i niemieckich przedsiębiorstwach. Poza celami naukowo-dydaktycznymi, seminarium ma za zadanie przybliżyć studentom polskim i niemieckim warunki funkcjonowania obu uczelni i zachęcić do podjęcia studiów w uczelniach partnerskich w ramach programu Erasmus+,  jak również umożliwić im poznanie historii i kultury obu regionów – Pomorza i landu Bremy.